Results Deventer tournament

Click on a team to highlight. Schedule. System.

Ranking First Division

Place Team
1 Germany Men
2 Liblar
3 Deventer A
4 Mosw Choszczno A
5 Michiel de Ruyter 1
6 ACC Hamburg
7 Viking-A
8 Groningen A
9 Silkenborg
10 KG Wanderfalke
11 IRWV 1
12 Dragon
13 Gent
14 Viking Venlo A
15 Rijnland A
16 cancelled

Ranking Second Division

Place Team
1 Mosw Choszczno B
2 Viking Amsterdam
3 Groningen B
4 Deventer B
5 Gekko
6 Viking Venlo B
7 Germany Women
8 TNT
9 WSV-Lampertheim
10 Michiel de Ruyter 3
11 KVSO
12 Odysseus C
13 PCCP
14 Keistad D
15 BKK Brugge
16 KV Hydronauten

First Division

1-A (Played: 12 / 12)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Germany Men 3 3 0 0 21 6 15 9 1
Groningen A 3 2 1 0 18 9 9 6 2
Gent 3 1 2 0 16 19 -3 3 3
Rijnland A 3 0 3 0 6 27 -21 0 4
Team Germany Men Groningen A Gent Rijnland A
Germany Men X 5 - 1 7 - 5 9 - 0
Groningen A 1 - 5 X 7 - 3 10 - 1
Gent 5 - 7 3 - 7 X 8 - 5
Rijnland A 0 - 9 1 - 10 5 - 8 X

1-B (Played: 12 / 12)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Liblar 3 2 0 1 15 4 11 7 1
Michiel de Ruyter 1 3 1 0 2 14 9 5 5 2
Silkenborg 3 1 1 1 12 13 -1 4 3
cancelled 3 0 3 0 0 15 -15 0 4
Team Liblar Michiel de Ruyter 1 Silkenborg cancelled
Liblar X 3 - 3 7 - 1 5 - 0
Michiel de Ruyter 1 3 - 3 X 6 - 6 5 - 0
Silkenborg 1 - 7 6 - 6 X 5 - 0
cancelled 0 - 5 0 - 5 0 - 5 X

1-C (Played: 12 / 12)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Deventer A 3 2 0 1 16 8 8 7 1
Viking-A 3 1 1 1 12 14 -2 4 2
KG Wanderfalke 3 0 0 3 11 11 0 3 3
IRWV 1 3 0 2 1 13 19 -6 1 4
Team Deventer A Viking-A KG Wanderfalke IRWV 1
Deventer A X 8 - 2 3 - 3 5 - 3
Viking-A 2 - 8 X 2 - 2 8 - 4
KG Wanderfalke 3 - 3 2 - 2 X 6 - 6
IRWV 1 3 - 5 4 - 8 6 - 6 X

1-D (Played: 12 / 12)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Mosw Choszczno A 3 2 0 1 17 9 8 7 1
ACC Hamburg 3 2 0 1 13 8 5 7 2
Dragon 3 1 2 0 7 14 -7 3 3
Viking Venlo A 3 0 3 0 10 16 -6 0 4
Team Mosw Choszczno A ACC Hamburg Dragon Viking Venlo A
Mosw Choszczno A X 3 - 3 8 - 1 6 - 5
ACC Hamburg 3 - 3 X 4 - 2 6 - 3
Dragon 1 - 8 2 - 4 X 4 - 2
Viking Venlo A 5 - 6 3 - 6 2 - 4 X

1-E (Played: 8 / 8)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Silkenborg 2 2 0 0 14 5 9 6 1
IRWV 1 2 1 1 0 11 13 -2 3 2
Gent 2 1 1 0 10 14 -4 3 3
Viking Venlo A 2 0 2 0 8 11 -3 0 4
Team Silkenborg IRWV 1 Gent Viking Venlo A
Silkenborg X 8 - 1 x 6 - 4
IRWV 1 1 - 8 X 10 - 5 x
Gent x 5 - 10 X 5 - 4
Viking Venlo A 4 - 6 x 4 - 5 X

1-F (Played: 8 / 8)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
KG Wanderfalke 2 2 0 0 9 2 7 6 1
Dragon 2 1 1 0 11 8 3 3 2
Rijnland A 2 1 1 0 10 10 0 3 3
cancelled 2 0 2 0 0 10 -10 0 4
Team KG Wanderfalke Dragon Rijnland A cancelled
KG Wanderfalke X x 4 - 2 5 - 0
Dragon x X 6 - 8 5 - 0
Rijnland A 2 - 4 8 - 6 X x
cancelled 0 - 5 0 - 5 x X

1-G (Played: 8 / 8)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Germany Men 2 2 0 0 10 4 6 6 1
Liblar 2 1 1 0 9 7 2 3 2
Viking-A 2 1 1 0 5 9 -4 3 3
ACC Hamburg 2 0 2 0 6 10 -4 0 4
Team Germany Men Liblar Viking-A ACC Hamburg
Germany Men X x 6 - 1 4 - 3
Liblar x X 3 - 4 6 - 3
Viking-A 1 - 6 4 - 3 X x
ACC Hamburg 3 - 4 3 - 6 x X

1-H (Played: 8 / 8)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Deventer A 2 2 0 0 12 6 6 6 1
Mosw Choszczno A 2 1 0 1 11 9 2 4 2
Groningen A 2 0 1 1 10 11 -1 1 3
Michiel de Ruyter 1 2 0 2 0 5 12 -7 0 4
Team Deventer A Mosw Choszczno A Groningen A Michiel de Ruyter 1
Deventer A X x 6 - 5 6 - 1
Mosw Choszczno A x X 5 - 5 6 - 4
Groningen A 5 - 6 5 - 5 X x
Michiel de Ruyter 1 1 - 6 4 - 6 x X

Second Division

2-K (Played: 12 / 12)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Deventer B 3 2 1 0 21 12 9 6 1
TNT 3 2 1 0 14 10 4 6 2
Michiel de Ruyter 3 3 2 1 0 17 15 2 6 3
BKK Brugge 3 0 3 0 8 23 -15 0 4
Team Deventer B TNT Michiel de Ruyter 3 BKK Brugge
Deventer B X 4 - 5 8 - 5 9 - 2
TNT 5 - 4 X 2 - 5 7 - 1
Michiel de Ruyter 3 5 - 8 5 - 2 X 7 - 5
BKK Brugge 2 - 9 1 - 7 5 - 7 X

2-L (Played: 12 / 12)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Groningen B 3 2 1 0 18 11 7 6 1
Gekko 3 2 1 0 9 9 0 6 2
WSV-Lampertheim 3 1 1 1 13 12 1 4 3
Odysseus C 3 0 2 1 12 20 -8 1 4
Team Groningen B Gekko WSV-Lampertheim Odysseus C
Groningen B X 3 - 4 5 - 4 10 - 3
Gekko 4 - 3 X 1 - 3 4 - 3
WSV-Lampertheim 4 - 5 3 - 1 X 6 - 6
Odysseus C 3 - 10 3 - 4 6 - 6 X

2-M (Played: 12 / 12)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Mosw Choszczno B 3 3 0 0 24 4 20 9 1
Viking Venlo B 3 1 1 1 11 14 -3 4 2
PCCP 3 1 2 0 8 17 -9 3 3
KV Hydronauten 3 0 2 1 11 19 -8 1 4
Team Mosw Choszczno B Viking Venlo B PCCP KV Hydronauten
Mosw Choszczno B X 6 - 1 10 - 1 8 - 2
Viking Venlo B 1 - 6 X 4 - 2 6 - 6
PCCP 1 - 10 2 - 4 X 5 - 3
KV Hydronauten 2 - 8 6 - 6 3 - 5 X

2-N (Played: 12 / 12)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Viking Amsterdam 3 3 0 0 22 9 13 9 1
Germany Women 3 2 1 0 13 12 1 6 2
KVSO 3 1 2 0 10 13 -3 3 3
Keistad D 3 0 3 0 8 19 -11 0 4
Team Viking Amsterdam Germany Women KVSO Keistad D
Viking Amsterdam X 5 - 3 7 - 3 10 - 3
Germany Women 3 - 5 X 5 - 3 5 - 4
KVSO 3 - 7 3 - 5 X 4 - 1
Keistad D 3 - 10 4 - 5 1 - 4 X

2-P (Played: 8 / 8)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
WSV-Lampertheim 2 2 0 0 14 5 9 6 1
Michiel de Ruyter 3 2 1 1 0 9 6 3 3 2
KV Hydronauten 2 1 1 0 5 9 -4 3 3
Keistad D 2 0 2 0 6 14 -8 0 4
Team WSV-Lampertheim Michiel de Ruyter 3 KV Hydronauten Keistad D
WSV-Lampertheim X x 6 - 1 8 - 4
Michiel de Ruyter 3 x X 3 - 4 6 - 2
KV Hydronauten 1 - 6 4 - 3 X x
Keistad D 4 - 8 2 - 6 x X

2-Q (Played: 8 / 8)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Odysseus C 2 2 0 0 13 7 6 6 1
KVSO 2 1 1 0 11 9 2 3 2
BKK Brugge 2 1 1 0 4 7 -3 3 3
PCCP 2 0 2 0 3 8 -5 0 4
Team Odysseus C KVSO BKK Brugge PCCP
Odysseus C X 7 - 5 x 6 - 2
KVSO 5 - 7 X 6 - 2 x
BKK Brugge x 2 - 6 X 2 - 1
PCCP 2 - 6 x 1 - 2 X

2-R (Played: 8 / 8)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Groningen B 2 2 0 0 9 5 4 6 1
Deventer B 2 1 0 1 11 6 5 4 2
Viking Venlo B 2 0 1 1 8 9 -1 1 3
Germany Women 2 0 2 0 3 11 -8 0 4
Team Groningen B Deventer B Viking Venlo B Germany Women
Groningen B X x 5 - 4 4 - 1
Deventer B x X 4 - 4 7 - 2
Viking Venlo B 4 - 5 4 - 4 X x
Germany Women 1 - 4 2 - 7 x X

2-S (Played: 8 / 8)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Mosw Choszczno B 2 2 0 0 14 4 10 6 1
Viking Amsterdam 2 1 1 0 7 7 0 3 2
Gekko 2 1 1 0 6 9 -3 3 3
TNT 2 0 2 0 5 12 -7 0 4
Team Mosw Choszczno B Viking Amsterdam Gekko TNT
Mosw Choszczno B X x 7 - 3 7 - 1
Viking Amsterdam x X 2 - 3 5 - 4
Gekko 3 - 7 3 - 2 X x
TNT 1 - 7 4 - 5 x X
Time # Pi Division Poule Team 1 Team 2 Referee Result
08:00 1 1 1 1-A Groningen A Rijnland A Mosw Choszczno A 10 - 1
08:00 2 2 2 2-L Gekko WSV-Lampertheim Michiel de Ruyter 3 1 - 3
08:00 3 3 2 2-K Deventer B TNT BKK Brugge 4 - 5
08:30 4 1 1 1-B Liblar Michiel de Ruyter 1 Silkenborg 3 - 3
08:30 5 2 1 1-C Deventer A IRWV 1 Viking Venlo A 5 - 3
08:30 6 3 2 2-M Mosw Choszczno B Viking Venlo B Groningen B 6 - 1
09:00 7 1 1 1-D Mosw Choszczno A ACC Hamburg Viking-A 3 - 3
09:00 8 2 2 2-N Germany Women Keistad D PCCP 5 - 4
09:00 9 3 2 2-K Michiel de Ruyter 3 BKK Brugge KV Hydronauten 7 - 5
09:30 10 1 1 1-A Germany Men Gent Rijnland A 7 - 5
09:30 11 2 1 1-B Silkenborg cancelled Liblar 5 - 0
09:30 12 3 2 2-L Groningen B Odysseus C TNT 10 - 3
10:00 13 1 1 1-C Viking-A KG Wanderfalke Deventer A 2 - 2
10:00 14 2 2 2-N Viking Amsterdam KVSO Viking Venlo B 7 - 3
10:00 15 3 2 2-M PCCP KV Hydronauten Gekko 5 - 3
10:30 16 1 1 1-B Liblar cancelled Gent 5 - 0
10:30 17 2 1 1-D Dragon Viking Venlo A Silkenborg 4 - 2
10:30 18 3 2 2-K Deventer B Michiel de Ruyter 3 Mosw Choszczno B 8 - 5
11:00 19 1 1 1-A Germany Men Rijnland A KG Wanderfalke 9 - 0
11:00 20 2 1 1-C Viking-A IRWV 1 Michiel de Ruyter 1 8 - 4
11:00 21 3 2 2-L Gekko Odysseus C Groningen B 4 - 3
11:30 22 1 2 2-N Germany Women KVSO Viking Amsterdam 5 - 3
11:30 23 2 1 1-A Groningen A Gent Liblar 7 - 3
11:30 24 3 2 2-M Mosw Choszczno B KV Hydronauten Deventer B 8 - 2
12:00 25 1 1 1-D Mosw Choszczno A Viking Venlo A Dragon 6 - 5
12:00 26 2 2 2-K BKK Brugge TNT Michiel de Ruyter 3 1 - 7
12:00 27 3 2 2-L Groningen B WSV-Lampertheim Deventer B 5 - 4
12:30 28 1 1 1-B Silkenborg Michiel de Ruyter 1 IRWV 1 6 - 6
12:30 29 2 1 1-C Deventer A KG Wanderfalke Viking-A 3 - 3
12:30 30 3 2 2-M PCCP Viking Venlo B Odysseus C 2 - 4
13:00 31 1 1 1-D Dragon ACC Hamburg Viking Venlo A 2 - 4
13:00 32 2 2 2-K Deventer B BKK Brugge Mosw Choszczno B 9 - 2
13:00 33 3 2 2-N Viking Amsterdam Keistad D KVSO 10 - 3
13:30 34 1 1 1-A Germany Men Groningen A Michiel de Ruyter 1 5 - 1
13:30 35 2 1 1-A Rijnland A Gent KG Wanderfalke 5 - 8
13:30 36 3 2 2-L Gekko Groningen B WSV-Lampertheim 4 - 3
14:00 37 1 1 1-B Liblar Silkenborg ACC Hamburg 7 - 1
14:00 38 2 2 2-M Mosw Choszczno B PCCP Odysseus C 10 - 1
14:00 39 3 2 2-N Germany Women Viking Amsterdam WSV-Lampertheim 3 - 5
14:30 40 1 1 1-D Mosw Choszczno A Dragon Germany Men 8 - 1
14:30 41 2 1 1-C Viking-A Deventer A IRWV 1 2 - 8
14:30 42 3 2 2-K Michiel de Ruyter 3 TNT Keistad D 5 - 2
15:00 43 1 2 2-L Odysseus C WSV-Lampertheim Gekko 6 - 6
15:00 44 2 1 1-B cancelled Michiel de Ruyter 1 Groningen A 0 - 5
15:00 45 3 2 2-M KV Hydronauten Viking Venlo B BKK Brugge 6 - 6
15:30 46 1 1 1-D Viking Venlo A ACC Hamburg Gent 3 - 6
15:30 47 2 1 1-C IRWV 1 KG Wanderfalke Germany Men 6 - 6
15:30 48 3 2 2-N KVSO Keistad D Germany Women 4 - 1
16:00 49 1 2 2-R Groningen B Viking Venlo B WSV-Lampertheim 5 - 4
16:00 50 2 2 2-Q BKK Brugge PCCP Odysseus C 2 - 1
16:00 51 3 2 2-P Michiel de Ruyter 3 KV Hydronauten Gekko 3 - 4
16:30 52 1 1 1-F Rijnland A Dragon Groningen A 8 - 6
16:30 53 2 1 1-G Liblar ACC Hamburg Viking-A 6 - 3
16:30 54 3 1 1-E Silkenborg IRWV 1 Deventer A 8 - 1
17:00 55 1 1 1-H Michiel de Ruyter 1 Mosw Choszczno A Germany Men 4 - 6
17:00 56 2 2 2-S TNT Mosw Choszczno B Deventer B 1 - 7
17:00 57 3 2 2-Q Odysseus C KVSO KV Hydronauten 7 - 5
17:30 58 1 1 1-E Gent Viking Venlo A ACC Hamburg 5 - 4
17:30 59 2 1 1-F cancelled Dragon Deventer A 0 - 5
17:30 60 3 2 2-P WSV-Lampertheim Keistad D Michiel de Ruyter 3 8 - 4
18:00 61 1 1 1-G Germany Men Viking-A Michiel de Ruyter 1 6 - 1
18:00 62 2 2 2-S Gekko Viking Amsterdam Viking Venlo B 3 - 2
18:00 63 3 2 2-R Groningen B Germany Women KVSO 4 - 1
18:30 64 1 1 1-H Groningen A Deventer A Liblar 5 - 6
18:30 65 2 1 1-F Rijnland A KG Wanderfalke Viking Venlo A 2 - 4
18:30 66 3 2 2-P WSV-Lampertheim KV Hydronauten TNT 6 - 1
19:00 67 1 2 2-Q Odysseus C PCCP Keistad D 6 - 2
19:00 68 2 1 1-E Gent IRWV 1 Silkenborg 5 - 10
19:00 69 3 2 2-R Deventer B Germany Women BKK Brugge 7 - 2
Time # Pi Division Poule Team 1 Team 2 Referee Result
08:00 70 1 1 1-G Germany Men ACC Hamburg Dragon 4 - 3
08:00 71 2 1 1-H Groningen A Mosw Choszczno A KG Wanderfalke 5 - 5
08:00 72 3 2 2-S Gekko Mosw Choszczno B Viking Amsterdam 3 - 7
08:30 73 1 1 1-E Silkenborg Viking Venlo A Rijnland A 6 - 4
08:30 74 2 2 2-P Michiel de Ruyter 3 Keistad D Groningen B 6 - 2
08:30 75 3 2 2-Q BKK Brugge KVSO PCCP 2 - 6
09:05 76 1 1 1-F cancelled KG Wanderfalke IRWV 1 0 - 5
09:05 77 2 1 1-G Liblar Viking-A Gent 3 - 4
09:05 78 3 2 2-R Deventer B Viking Venlo B Germany Women 4 - 4
09:35 79 1 2 2-S TNT Viking Amsterdam Mosw Choszczno B 4 - 5
09:35 80 2 1 1-H Michiel de Ruyter 1 Deventer A Mosw Choszczno A 1 - 6
09:35 81 3 2 KV Hydronauten PCCP Odysseus C 2 - 3
10:10 82 1 1 Viking Venlo A Rijnland A Dragon 5 - 1
10:10 83 2 2 Keistad D BKK Brugge KVSO 5 - 2
10:10 84 3 1 Gent cancelled ACC Hamburg 5 - 0
10:40 85 1 2 Deventer B Mosw Choszczno B WSV-Lampertheim 4 - 5
10:40 86 2 2 Viking Venlo B TNT KV Hydronauten 8 - 3
10:40 87 3 2 Germany Women Gekko Michiel de Ruyter 3 1 - 5
11:15 88 1 2 Groningen B Viking Amsterdam BKK Brugge 4 - 5
11:15 89 2 1 Silkenborg Dragon Mosw Choszczno A 3 - 2
11:15 90 3 1 ACC Hamburg Groningen A Rijnland A 5 - 4
11:45 91 1 1 Liblar Deventer A Gent 7 - 6
11:45 92 2 1 IRWV 1 KG Wanderfalke Viking Venlo A 3 - 6
11:45 93 3 2 WSV-Lampertheim KVSO Gekko 9 - 3
12:20 94 1 1 Germany Men Mosw Choszczno A Groningen A 4 - 1
12:20 95 2 2 Michiel de Ruyter 3 Odysseus C Viking Amsterdam 5 - 3
12:20 96 3 1 Viking-A Michiel de Ruyter 1 Silkenborg 3 - 4
12:50 97 1 1 #15 cancelled Rijnland A ACC Hamburg 0 - 5
12:50 98 2 2 #15 KV Hydronauten BKK Brugge Viking Venlo B 2 - 6
12:50 99 3 2 #13 PCCP Keistad D Gekko 4 - 1
13:25 100 1 1 #13 Gent Viking Venlo A Dragon 7 - 2
13:25 101 2 1 #7 Viking-A Groningen A IRWV 1 8 - 7
13:25 102 3 2 #7 TNT Germany Women Michiel de Ruyter 3 0 - 6
13:55 103 1 2 #3 Groningen B Deventer B KV Hydronauten 3 - 1
13:55 104 2 1 #5 Michiel de Ruyter 1 ACC Hamburg Mosw Choszczno A 4 - 3
13:55 105 3 2 #5 Viking Venlo B Gekko Keistad D 1 - 4
14:30 106 1 1 #11 Dragon IRWV 1 Rijnland A 3 - 6
14:30 107 2 1 #9 Silkenborg KG Wanderfalke Viking-A 7 - 2
14:30 108 3 2 #9 WSV-Lampertheim Michiel de Ruyter 3 BKK Brugge 8 - 4
15:00 109 1 1 #3 Mosw Choszczno A Deventer A Michiel de Ruyter 1 2 - 7
15:00 110 2 2 #11 KVSO Odysseus C Deventer B 5 - 2
15:30 111 1 2 #1 Viking Amsterdam Mosw Choszczno B WSV-Lampertheim 2 - 5
16:00 112 1 1 #1 Germany Men Liblar Dragon 8 - 3