Results Deventer tournament

Click on a team to highlight. Schedule. System.

Ranking First division

Place Team
1 Silkeborg
2 Deventer A
3 Gent
4 Michiel de Ruyter 1
5 Odysseus A
6 Dragon
7 Groningen A
8 Viking Venlo A
9 Pennine A
10 Rijnland A
11 MOSW Choszczno
12 Viking Amsterdam

Ranking Second division

Place Team
1 Kanu-Klub Pirat Bergheim 1
2 Gekko 1
3 TNT 2
4 Viking Venlo B
5 KNRS 1
6 Groningen C
7 Michiel de Ruyter 3
8 Keistad B
9 Odysseus B
10 KVSO
11 Keistad GB
12 BKK Brugge

First division

1-A (Played: 30 / 30)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Deventer A 5 4 0 1 25 13 12 13 1
Silkeborg 5 4 1 0 27 10 17 12 2
Odysseus A 5 3 1 1 28 12 16 10 3
Viking Venlo A 5 2 3 0 18 30 -12 6 4
Pennine A 5 1 4 0 17 23 -6 3 5
Rijnland A 5 0 5 0 5 32 -27 0 6
Team Deventer A Silkeborg Odysseus A Viking Venlo A Pennine A Rijnland A
Deventer A X 2 - 1 6 - 6 4 - 1 5 - 3 8 - 2
Silkeborg 1 - 2 X 4 - 0 9 - 5 6 - 3 7 - 0
Odysseus A 6 - 6 0 - 4 X 10 - 0 5 - 2 7 - 0
Viking Venlo A 1 - 4 5 - 9 0 - 10 X 7 - 4 5 - 3
Pennine A 3 - 5 3 - 6 2 - 5 4 - 7 X 5 - 0
Rijnland A 2 - 8 0 - 7 0 - 7 3 - 5 0 - 5 X

1-B (Played: 30 / 30)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Gent 5 5 0 0 35 10 25 15 1
Michiel de Ruyter 1 5 3 1 1 27 21 6 10 2
Dragon 5 3 2 0 20 17 3 9 3
Groningen A 5 2 2 1 23 23 0 7 4
MOSW Choszczno 5 0 4 1 13 26 -13 1 5
Viking Amsterdam 5 0 4 1 13 34 -21 1 6
Team Gent Michiel de Ruyter 1 Dragon Groningen A MOSW Choszczno Viking Amsterdam
Gent X 8 - 4 4 - 2 9 - 2 5 - 1 9 - 1
Michiel de Ruyter 1 4 - 8 X 7 - 3 3 - 3 6 - 4 7 - 3
Dragon 2 - 4 3 - 7 X 4 - 2 5 - 1 6 - 3
Groningen A 2 - 9 3 - 3 2 - 4 X 7 - 4 9 - 3
MOSW Choszczno 1 - 5 4 - 6 1 - 5 4 - 7 X 3 - 3
Viking Amsterdam 1 - 9 3 - 7 3 - 6 3 - 9 3 - 3 X

Second division

2-A (Played: 30 / 30)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 5 5 0 0 26 12 14 15 1
Viking Venlo B 5 3 1 1 29 24 5 10 2
Michiel de Ruyter 3 5 2 1 2 30 19 11 8 3
Keistad B 5 1 2 2 19 23 -4 5 4
KVSO 5 1 3 1 23 29 -6 4 5
BKK Brugge 5 0 5 0 14 34 -20 0 6
Team Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 Viking Venlo B Michiel de Ruyter 3 Keistad B KVSO BKK Brugge
Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 X 3 - 1 4 - 3 5 - 1 7 - 5 7 - 2
Viking Venlo B 1 - 3 X 5 - 5 7 - 6 6 - 5 10 - 5
Michiel de Ruyter 3 3 - 4 5 - 5 X 6 - 6 11 - 3 5 - 1
Keistad B 1 - 5 6 - 7 6 - 6 X 2 - 2 4 - 3
KVSO 5 - 7 5 - 6 3 - 11 2 - 2 X 8 - 3
BKK Brugge 2 - 7 5 - 10 1 - 5 3 - 4 3 - 8 X

2-B (Played: 30 / 30)

Team Played Won Lost Draw Goals Goals against Goals diff Points Postion
Gekko 1 5 5 0 0 32 10 22 15 1
TNT 2 5 4 1 0 30 15 15 12 2
KNRS 1 5 3 2 0 29 15 14 9 3
Groningen C 5 1 3 1 13 21 -8 4 4
Odysseus B 5 1 4 0 13 40 -27 3 5
Keistad GB 5 0 4 1 18 34 -16 1 6
Team Gekko 1 TNT 2 KNRS 1 Groningen C Odysseus B Keistad GB
Gekko 1 X 5 - 3 5 - 4 3 - 1 10 - 0 9 - 2
TNT 2 3 - 5 X 4 - 3 7 - 3 8 - 1 8 - 3
KNRS 1 4 - 5 3 - 4 X 4 - 0 12 - 2 6 - 4
Groningen C 1 - 3 3 - 7 0 - 4 X 5 - 3 4 - 4
Odysseus B 0 - 10 1 - 8 2 - 12 3 - 5 X 7 - 5
Keistad GB 2 - 9 3 - 8 4 - 6 4 - 4 5 - 7 X
Time # Pi Division Poule Team 1 Team 2 Referee Result
09:00 1 1 1 1-A Odysseus A Pennine A Rijnland A 5 - 2
09:00 2 2 1 1-B MOSW Choszczno Groningen A Viking Amsterdam 4 - 7
09:00 3 3 2 2-B Odysseus B Keistad GB Michiel de Ruyter 3 7 - 5
09:30 4 1 1 1-A Deventer A Silkeborg Dragon 2 - 1
09:30 5 2 1 1-B Gent Michiel de Ruyter 1 Viking Venlo A 8 - 4
09:30 6 3 2 2-A KVSO BKK Brugge Gekko 1 8 - 3
10:00 7 1 2 2-B KNRS 1 TNT 2 Viking Venlo B 3 - 4
10:00 8 2 2 2-A Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 Michiel de Ruyter 3 Keistad B 4 - 3
10:00 9 3
10:30 10 1 1 1-A Viking Venlo A Odysseus A Pennine A 0 - 10
10:30 11 2 2 2-B Keistad GB Groningen C KVSO 4 - 4
10:30 12 3 2 2-B Odysseus B Gekko 1 BKK Brugge 0 - 10
11:00 13 1 1 1-B MOSW Choszczno Gent Michiel de Ruyter 1 1 - 5
11:00 14 2 1 1-B Dragon Viking Amsterdam Groningen A 6 - 3
11:00 15 3 2 2-A Keistad B Viking Venlo B Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 6 - 7
11:30 16 1 1 1-A Deventer A Pennine A Odysseus A 5 - 3
11:30 17 2 1 1-A Silkeborg Viking Venlo A Rijnland A 9 - 5
11:30 18 3
12:00 19 1 2 2-A Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 KVSO Michiel de Ruyter 3 7 - 5
12:00 20 2 1 1-B Groningen A Michiel de Ruyter 1 Rijnland A 3 - 3
12:00 21 3 2 2-B KNRS 1 Gekko 1 Odysseus B 4 - 5
12:30 22 1 1 1-B Dragon MOSW Choszczno Viking Amsterdam 5 - 1
12:30 23 2 2 2-B Groningen C TNT 2 BKK Brugge 3 - 7
12:30 24 3
13:00 25 1 1 1-A Deventer A Odysseus A Gent 6 - 6
13:00 26 2 1 1-A Silkeborg Pennine A Michiel de Ruyter 1 6 - 3
13:00 27 3 2 2-A Keistad B Michiel de Ruyter 3 Gekko 1 6 - 6
13:30 28 1 1 1-A Viking Venlo A Rijnland A MOSW Choszczno 5 - 3
13:30 29 2 2 2-A Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 BKK Brugge Groningen C 7 - 2
13:30 30 3 2 2-A KVSO Viking Venlo B Keistad GB 5 - 6
14:00 31 1 1 1-B Groningen A Viking Amsterdam Odysseus A 9 - 3
14:00 32 2 2 2-B TNT 2 Gekko 1 Groningen C 3 - 5
14:00 33 3
14:30 34 1 1 1-B Dragon Gent Pennine A 2 - 4
14:30 35 2 2 2-B Keistad GB KNRS 1 Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 4 - 6
14:30 36 3
15:00 37 1 1 1-A Silkeborg Rijnland A Deventer A 7 - 0
15:00 38 2 2 2-B Odysseus B Groningen C KVSO 3 - 5
15:00 39 3
15:30 40 1 1 1-B MOSW Choszczno Viking Amsterdam Deventer A 3 - 3
15:30 41 2 2 2-A Viking Venlo B Michiel de Ruyter 3 KVSO 5 - 5
15:30 42 3
16:00 43 1 1 1-B Dragon Michiel de Ruyter 1 Groningen A 3 - 7
16:00 44 2 2 2-A Keistad B Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 Odysseus B 1 - 5
16:00 45 3
16:30 46 1 2 2-B KNRS 1 Groningen C Michiel de Ruyter 3 4 - 0
16:30 47 2 1 1-A Rijnland A Odysseus A Viking Venlo A 0 - 7
16:30 48 3 2 2-A BKK Brugge Viking Venlo B Keistad GB 5 - 10
17:00 49 1 1 1-B Groningen A Gent Silkeborg 2 - 9
17:00 50 2 2 2-B Odysseus B TNT 2 Keistad B 1 - 8
17:00 51 3
17:30 52 1 1 1-A Deventer A Rijnland A MOSW Choszczno 8 - 2
17:30 53 2 1 1-B Michiel de Ruyter 1 Viking Amsterdam Dragon 7 - 3
17:30 54 3 2 2-A KVSO Michiel de Ruyter 3 KNRS 1 3 - 11
18:00 55 1 1 1-A Viking Venlo A Pennine A Silkeborg 7 - 4
18:00 56 2 2 2-A Keistad B BKK Brugge Odysseus B 4 - 3
18:00 57 3 2 2-B Keistad GB Gekko 1 KNRS 1 2 - 9
18:30 58 1 1 1-B Groningen A Dragon Michiel de Ruyter 1 2 - 4
Time # Pi Division Poule Team 1 Team 2 Referee Result
08:30 59 2 1 1-B Viking Amsterdam Gent MOSW Choszczno 1 - 9
08:30 60 3 2 2-A Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 Viking Venlo B Groningen C 3 - 1
09:00 61 1 1 1-A Viking Venlo A Deventer A Dragon 1 - 4
09:00 62 2 1 1-A Pennine A Rijnland A Groningen A 5 - 0
09:00 63 3 2 2-B Keistad GB TNT 2 Gekko 1 3 - 8
09:35 64 1 1 1-A Silkeborg Odysseus A Gent 4 - 0
09:35 65 2 1 1-B MOSW Choszczno Michiel de Ruyter 1 Viking Amsterdam 4 - 6
09:35 66 3 2 2-A Michiel de Ruyter 3 BKK Brugge Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 5 - 1
10:05 67 1 2 2-B Gekko 1 Groningen C Keistad GB 3 - 1
10:05 68 2 2 2-A KVSO Keistad B TNT 2 2 - 2
10:05 69 3 2 2-B KNRS 1 Odysseus B Viking Venlo B 12 - 2
10:40 70 1 1 Pennine A Viking Amsterdam Groningen A 4 - 0
10:40 71 2 1 Rijnland A MOSW Choszczno Dragon 1 - 0
10:40 72 3
11:50 73 1 2 Gekko 1 Viking Venlo B KNRS 1 5 - 4
11:50 74 2 2 BKK Brugge Odysseus B Keistad B 1 - 5
11:50 75 3 2 KVSO Keistad GB Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 4 - 1
12:20 76 1 1 Dragon Viking Venlo A Pennine A 3 - 2
12:20 77 2 1 Odysseus A Groningen A Gent 7 - 2
12:20 78 3
12:55 79 1 1 Deventer A Michiel de Ruyter 1 MOSW Choszczno 5 - 4
12:55 80 2 2 Michiel de Ruyter 3 Groningen C Odysseus B 3 - 4
12:55 81 3 2 Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 TNT 2 Viking Venlo B 6 - 3
13:25 82 1 1 Gent Silkeborg Groningen A 1 - 5
13:25 83 2
13:25 84 3 2 KNRS 1 Keistad B KVSO 7 - 1
14:00 85 1 1 #11 Viking Amsterdam MOSW Choszczno Groningen A 0 - 5
14:00 86 2 2 #11 Keistad GB BKK Brugge Deventer A 3 - 2
14:00 87 3 2 #1 Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 Gekko 1 Groningen C 6 - 4
14:30 88 1 1 #9 Pennine A Rijnland A Gent 6 - 5
14:30 89 2 2 #9 KVSO Odysseus B TNT 2 1 - 2
14:30 90 3 2 #7 Michiel de Ruyter 3 Keistad B Viking Venlo B 8 - 1
15:00 91 1 1 #5 Odysseus A Dragon Silkeborg 8 - 4
15:00 92 2 1 #7 Groningen A Viking Venlo A Deventer A 6 - 1
15:00 93 3 2 #5 Groningen C KNRS 1 Kanu-Klub Pirat Bergheim 1 3 - 5
15:30 94 1 1 #3 Michiel de Ruyter 1 Gent Rijnland A 6 - 10
15:30 95 2 2 #3 TNT 2 Viking Venlo B Keistad GB 8 - 4
15:30 96 3
16:00 97 1 1 #1 Deventer A Silkeborg Odysseus A 1 - 2
16:00 98 2
16:00 99 3
16:30 100 1
16:30 101 2
16:30 102 3